NAKOLE  
 
     
             
  M E N U   V Ý B Ě R   K O L A        
                     
    HLAVNÍ  STRÁNKA     Výběr kola pro dítě          
                   
  VÝBĚR  KOLA PRO  DÍTĚ                
    RÁM  KOLA     Nabídka kol je našem trhu podle mne dostatečná. Výběr je předurčen výškou dítěte. Je dobré jej kupovat s dítětem. Kolo by se mělo dítěti líbit, mělo by znát jeho přednosti a vědět, proč se kupuje právě toto kolo a ne jiné. Většina obchodníků jsou sami cyklisté a dokáží poradit.

Kola pro menší děti nemívají obvykle valnou kvalitu, je však třeba si uvědomit, že dítě roste a tedy ani u výrobců se dlouhodobější používání nepředpokládá. I tak se však na dětském kole, při správné péči o něj, dá najet mnoho tisíc kilometrů.
         
    ODPRUŽENÍ              
    PŘEHAZOVAČKA              
    ŘIDÍTKA              
    SEDLO              
    BRZDY              
             
   
    JAKÉ  KOLO  PRO  DOSPĚLÁKA            
                 
          Celkem lze říci, že kvalita kola obvykle odpovídá jeho ceně, která je odvozena od použitých materiálů a výrobních postupů. Blýskavým lakem nastříkaná kola vypadají všechna pěkně. Ne všechna jsou však dobrá. Pokud tedy na koupi kola ušetříte, zakrátko peníze do něj nacpete na opravách. I dobře přichystaný puťák mohou problémy s kolem pokazit. V této souvislosti bych chtěl varovat před krásnými, superlevnými koly s mnoha převody z hypermarketů a jejich "výhodným" nákupem. Je velice pravděpodobné, že Vám takové kolo očekávanou radost nepřinese a v servisu, kam s ním brzy budete směřovat, Vám nejspíš poradí raději kolo vyhodit, neboť na opravu takového kola vám záruku dát nemohou.

Pokud tedy budete chtít ušetřit, využijte raději každoročních, sezónních slev, které začínají, podle prodejce, někde již v říjnu, někde pak až v listopadu, kdy se začínají na trhu objevovat modely následujícího roku a starých modelů se obchodníci zbavují. Obecně pozoruji dlouhodobý trend, že ceny kol stále klesají a za stejnou cenu jsou tedy stále lepší a vymakanější kola.
       
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
          Myslím si, že trochu slušné jízdní kolo pro malé dítě vás přijde něco nad 5.000 a pro větší dítě kolo koupíte za zhruba dvojnásobek.